کارت – ورق جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر

کارت – ورق: جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر کودک مفقودی اسامی سیل زدگان

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد انجمن دفاع از حقوق کودکان از «خندوانه»

انجمن دفاع از حقوق کودکان درواکنش به حضور جمعی از کودکان کارو کودکان در شرایط سخت و معلم‌هایشان در برنامه «خندوانه» بیانیه‌ای صادر کرد.

انتقاد انجمن دفاع از حقوق کودکان از «خندوانه»

انتقاد انجمن دفاع از حقوق کودکان از «خندوانه»

عبارات مهم : انجمن

انجمن دفاع از حقوق کودکان درواکنش به حضور جمعی از کودکان کارو کودکان در شرایط سخت و معلم هایشان در برنامه «خندوانه» بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در اختیار خبرگزاری ایسنا قرار گرفته، آمده است: «یکی از اهداف فعالان حقوق کودک در ایران؛ لغو و از بین بردن کار کودک هست. رفتارهای از سر ناآگاهی و گاهی تبلیغاتی بعضی سازمانهای مدنی و موسسات خیریه در مرحله نخست و نگاه ترحم مابانه رسانه ای و در راس همه رسانه ها، صدا و سیما در سالهای اخیر صدمه های جدی را بر پیکر دستیابی به این نشانه وارد ساخته است.

انتقاد انجمن دفاع از حقوق کودکان از «خندوانه»

آوردن کودکان کار در برنامه ای همچون خندوانه بدان گونه که اتفاق افتاد، گرچه به نظر می رسد نوعی توجه خاص به آنهاست ولی در اصل به رسمیت شناختن کار کودکان و نوعی مواجه منفی با از بین بردن این آسیب اجتماعی است.

بخصوص آنجا که از این چالش با ادبیات تشویق کننده ای چون “نان آور بودن” این کودکان یاد شد. بدیهی است ظلم رفته بر کودکی این کودکان در اجبار به کار و از نگاهی دیگر شرافتمندی تلاش و تاثیر حضور زندگی بخش آنها جهت خانواده و اطرافیان، در نگاه اول، احترام آدمی را برانگیزد. ما فعالان حقوق کودک نیز در ارتباط با این کودکان همواره این احساس درونی را داشته ایم . لیکن احترام به همین حس باعث شده است است آرزوی شادمانی آنها در ما قوتی عمیق تر بیابد و آرزومند آخر سرنوشت سخت کاری آنها شویم. این آرزویِ قوت یافته ما کار کودک و تشویق کار کودک را مانعی بزرگ بر سر راه کودکی کودکان می داند.

انجمن دفاع از حقوق کودکان درواکنش به حضور جمعی از کودکان کارو کودکان در شرایط سخت و معلم‌هایشان در برنامه «خندوانه» بیانیه‌ای صادر کرد.

ما باور داریم که در سرزمینی مهربان و در میان مردمانی مهربان کار می کنیم. این مهربانی را ارج می نهیم، لیکن مبارزه جهت لغو کار کودک به ما آموخته است هرگز این لحظه را سلفی طرحی از خودمان در جبران همه سرکوب های اجتماعی نکنیم و با ورود به حریم شخصی کودک کاری که در سیستم معیوب اجتماعی و اقتصادی، عزت نفسی که او را اینچنین محکم در اداره خودش بار آورده هست، نشکنیم، خرد نکنیم.

وقت آن رسیده است که صدا و سیما در امور کودکان و کودک کار از فعالان این حوزه مشاوره جوید و به جای نمایش سطحی و احساسی آسیب ها، به بررسی روند نادرست جریانهای اقتصادی که فرهنگ خودش را بازتولید می کند بپردازد».

واژه های کلیدی: انجمن | تشویق | کودکان | اقتصادی | خندوانه | مهربانی | رسانه ای | رسانه ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs