کارت – ورق جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر

کارت – ورق: جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر کودک مفقودی اسامی سیل زدگان

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی شوکری که زخم‌های دیابتی‌ها را التیام می‌دهد!

سازمان غذا و داروی آمریکا نخستین دستگاه شوک موجی را که به درمان زخم‌های بیماران دیابتی کمک می‌کند، تایید کرد.

شوکری که زخم‌های دیابتی‌ها را التیام می‌دهد!

شوکری که زخم های دیابتی ها را التیام می دهد!

عبارات مهم : سیستم

سازمان غذا و داروی آمریکا نخستین دستگاه شوک موجی را که به درمان زخم های بیماران دیابتی کمک می کند، تایید کرد.

به گزارش ایسنا، تنظیم کننده های مقررات سلامت فدرال به استفاده از نخستین دستگاه شوکر که باعث اصلاح زخم های پا در بیماران مبتلا به دیابت می شود، چراغ سبز نشان دادند.

سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد که در حال حاضر تجاری سازی و بازاریابی سیستم “درماپیس”(Dermapace) شروع می شود.

با توجه به اینکه آسیب به اعصاب و عروق خونی ممکن است باعث کم کردن گردش خون، عفونت و حتی قطع عضو شود، این دستگاه جهت درمان زخم پای بیماران دیابتی طراحی شده است است.

نحوه کار سیستم

این دستگاه جهت درمان زخم های مزمن و ضخیم بیماران دیابتی استفاده می شود که سطح زخم بزرگتر از اندازه سطح مقطع یک قوطی نوشابه است.

از این دستگاه جهت بیماران بالغ مبتلا به زخم های پای دیابتی استفاده می شود که بیش از یک ماه از ایجاد آنها می گذرد.

درمان باید با مواظبت استاندارد از زخم دیابت به کار گرفته شود.

سیستم “درماپیس” با استفاده از پالس های انرژی مشابه با امواج صوتی کار می کند تا به طور مکانیکی زخم را جنبش کرده و اصلاح بخشد.

بهبود روند الیام زخم

محققان دو مطالعه دوسوکور را انجام دادند که مشمول بر بیماران دیابتی فقط تحت مواظبت معمولی، مواظبت معمولی به همراه سیستم درماپیس یا مواظبت معمولی به همراه سیستم درماپیس غیرمستقیم بودند.

آزمایش کور یا آزمایش چشمی یک آزمایش علمی است که افراد شرکت کننده در آن از داشتن اطلاعاتی که منجر شود به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به سمتی متمایل شوند، منع می شوند.

به طور مثال هنگامی که از مصرف کننده پرسیده شود که طعم و مزه محصولات متفاوت را با هم مقایسه کند، نام سازنده محصول باید پوشانده شود. در غیر اینصورت معمولا مصرف کننده به سمت محصولی که از قبل نسبت به آن آشنایی دارد متمایل می شود.

به همین شکل هنگامی که قدرت تاثیر یک دارو مورد آزمایش قرار می گیرد، هم بیماران و هم پزشکان شرکت کننده در آزمایش از دوز مصرفی بی اطلاع هستند. این باعث خواهد شد شانس هرگونه تاثیر تلقینی یا فریب هوشیارانه از بین برود.

آزمایش کور ابزار بسیار مهم و کاربردی در شاخه های متفاوت علوم از جمله علم پزشکی، روانشناسی، عصب شناسی، بیولوژی، علوم کاربردی و بازاریابی است.

به کارگیری روش علمی آزمایش کور در بعضی رشته ها مانند آزمون دارو مهم است.

مطالعات دوسوکور معمولا در مورد انسانها به انجام می رسند، عواملی که می تواند باعث منحرف شدن نتیجه آزمایش شوند هم از دید شرکت کننده و هم از دید مسئول(یا مسئولان) انجام آزمایش مخفی می مانند. در زیاد موارد آزمایش کور دوطرف به منظور دستیابی استاندارد بالاتر علمی انجام می شوند.

نتایج این مطالعات پیشرفت در روند اصلاح زخم در افرادی که از 1 تا 7 هفته بعد از 24 هفته با درماپیس تحت درمان قرار گرفتند، نشان داد. آنها همچنین 44 درصد از میزان بسته شدن زخم را در این دوره داشتند.

در مقام مقایسه، کسانی که با سیستم جعلی تحت درمان قرار گرفتند، فقط میزان بسته شدن 30 درصدی داشتند.

سازمان غذا و داروی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: شرکت غذا و داروی ایالات متحده آمریکا اجازه بازاریابی سیستم درماپیس، نخستین دستگاه شوک موجی که جهت درمان زخم های پای بیماران دیابتی مورد استفاده قرار می گیرد را می دهد.

عوارض جانبی

عوارض جانبی مرسوم استفاده از این دستگاه عبارتند از: درد در هنگام استفاده از آن، بی حسی موضعی و کبودی، حالت تهوع، عفونت زخم، غش کردن، عفونت روی زخم و تب.

دیابت و قطع عضو

دیابت نخستین علت قطع عضو اندام تحتانی هست. آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که در ایالات متحده آمریکا حدود 30.3 میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند. از این تعداد، 25 درصد قطع پا را تجربه می کنند که در بعضی موارد مانند زمانی که گردش خون خیلی ضعیف شده است یا زخم غیرقابل درمان باشد یا درمان نتواند از گسترش عفونت جلوگیری کند، مهم است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا گفت: آسیب عصبی، پرسشها گردش خون و عفونت ها می تواند پرسشها جدی پا را جهت افراد مبتلا به دیابت ایجاد کند. گردش خون ضعیف باعث می شود که اصلاح این آسیب ها کند شود. گاهی اوقات نیز می تواند منجر به قطع شست پا، مچ پا یا کل پا شود.

شوکری که زخم‌های دیابتی‌ها را التیام می‌دهد!

واژه های کلیدی: سیستم | آزمایش | آمریکا | دستگاه | استفاده | دیابتی ها | بیماران دیابتی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs