کارت – ورق جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر

کارت – ورق: جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر کودک مفقودی اسامی سیل زدگان

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات / اعضای شورای شهر

استفاده آقای شهردار از امکانات عمومی در تبلیغات انتخاباتی، عنوان را به صحن شورای شهر کشانده هست؛ تا‌آنجا‌که بعضی از اعضای شورا در جلسه یکشنبه به این عنوان اعترا

قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات / اعضای شورای شهر

اعضای شورای شهر:قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات

عبارات مهم : شهردار

استفاده آقای شهردار از امکانات عمومی در تبلیغات انتخاباتی، عنوان را به صحن شورای شهر کشانده هست؛ تا آنجا که بعضی از اعضای شورا در جلسه یکشنبه به این عنوان اعتراض کرده و البته نامه ای را هم به وزیر کشور نوشتند؛ نامه ای که وزیر کشور راجع به آن به ستاد انتخابات کشور دستور بررسی داده بود و یکی از بندهای آن هم به عملکرد روزنامه همشهری می پرداخت.

با وجود این تذکر و نامه، نه تنها همشهری فعالیت تبلیغاتی خود را متوقف نکرده، بلکه به تازگی شهرداری جهت یکی از میتینگ های تبلیغاتی قالیباف، مدعوین را که از کارمندان شهرداری و شرکت های وابسته بودند، با اتوبوس به محل برنامه آورد. به گفته عضو شوراي شهر تهران، انصاری «نه تنها شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تعطیل شده، بلکه معاونان قالیباف نیز در ستاد های انتخاباتی شهردار در سایر استان ها متمرکز شده است اند و ترک خدمت کرده اند».

قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات / اعضای شورای شهر

محمدمهدی تندگویان، عضو شوراي شهر، با بیان اینکه «مرجع پیگیری به تخلفات انتخاباتی شورای شهر نیست»، مي افزايد: «از این رو، ما تذکر خود را قالب نامه ای به وزیر کشور ارائه کرده ایم که دارای سه محور بود؛ یک، مرخصی آقای قالیباف که طبق قانون حتما باید به صحن می آمد و به تصویب صحن شورا می رسید که نرسید. دو، ستاد انتخابات کشور باید عنوان استعفای معاونان و مدیرانی را که در ستادهای انتخاباتی شهردار کار می کنند، بررسی کند. سه، استفاده از امکانات شهرداری به نفع تبلیغات شهردار با قید بررسی روزنامه همشهری».

تذکر در جلسه یکشنبه

غلامرضا انصاری در این باره گفت: «ما در جلسه یکشنبه شورای شهر، راجع به استفاده شهردار از اموال عمومی، مانند استفاده از روزنامه همشهری در جهت انتخابات تذکر دادیم. الان بسیاری از معاونان شهردار، در استان های متفاوت مشغول فعالیت انتخاباتی و ستادی جهت قالیباف شده است اند و عملا در پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور ندارند».

استفاده آقای شهردار از امکانات عمومی در تبلیغات انتخاباتی، عنوان را به صحن شورای شهر کشانده هست؛ تا‌آنجا‌که بعضی از اعضای شورا در جلسه یکشنبه به این عنوان اعترا

او يادآور مي شود: «ما همچنین نامه ای را هم به صورت جمعی امضا کرده و تقدیم وزارت کشور کردیم تا وزیر کشور به این عنوان پیگیری کند. فحوای این نامه، تذکر راجع به مرخصی آقای قالیباف و نیز سوءاستفاده ایشان از اموال عمومی هست. آقای قالیباف دو، سه روز اول تبلیغات که اصلا اوضاع مرخصی ارزش در پرده ابهام بود و چند روز بعد از شروع تبلیغات، بنا به اعلام ریاست شورا، هنوز درخواست مرخصی نداده بود. بعد هم که با اعتراض ما مواجه شد، اعلام شد نامه را به چمران داده، این در حالی است که درخواست مرخصی باید در صحن شورا مطرح شود. ما حتی نامه ای را هم که ادعا می شود به چمران ارائه شده، ندیده ایم. در ضمن هنگامی که شهردار مرخصی می گیرد، باید جانشین خود را تعیین کند که ما هنوز نمی دانیم جانشین او کیست».

بسیج همه امکانات در خدمت شهردار

از زمانی که فضای سیاسی و رسانه ای کشور رنگ و بوی انتخاباتی گرفت، رسانه هایی که از نظر جریانی خود را به قالیباف و رئیسی نزدیک تر می دانستند، حمایت از این نامزدها را در دستور برنامه های خود قرار دادند. این در حالی است که اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، در اطلاعیه ای به استناد ماده ٦٨ قانون انتخابات، نام بعضی از مؤسسه های مطبوعاتی را که به نحوی از انحا از بودجه عمومی ارتزاق می کنند، ذکر کرده و آنها را از فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزدها منع کرده بود. یکی از این مؤسسه ها، همشهری و روزنامه این مؤسسه است.

قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات / اعضای شورای شهر

«همشهری» این کار را از مدت ها قبل شروع کرده بود؛ حتی قبل از درگذشت آیت الله هاشمی. همشهری ماه، تصویری از يك بنز آبی رنگی منتشر کرده بود که دستی از آن بیرون آمده و اسکناسی به دختربچه ای می دهد. عنوان تصویر هم شاه و گدا بود. توییتر تسنیم در رمزگشایی از این تصویر، نوشته بود: «دستی که از تصویر بنز آبی روی جلد بیرون آمده و در حال کمک به کودک خیابانی هست، متعلق به هاشمی رفسنجانی است».

همشهری چند ماه بعد، قبل از آنکه موعد تبلیغات ریاست جمهوری به طور رسمی کلید بخورد، در صفحه نخست روزنامه ای که جهت شهرستان توزیع کرده بود، تصویری از قالیباف را در حال دست گرفتن یا دست دادن با کودکانی که در استخر هستند، نشان می داد. این تصویر ناخودآگاه، تداعی کننده تصاویری بود که در کره شمالی از سران آن منتشر می شود. شنبه بعد از نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، همشهری تمام صفحه نخست خود را به نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری تخصیص داده شده است داده و تیترهای مهم خود را به نوعی گزینش کرده بود تا به تمام مطالب مطروحه در مناظره پاسخ گفته باشد.

استفاده آقای شهردار از امکانات عمومی در تبلیغات انتخاباتی، عنوان را به صحن شورای شهر کشانده هست؛ تا‌آنجا‌که بعضی از اعضای شورا در جلسه یکشنبه به این عنوان اعترا

موضوع فقط به همشهری ختم نشد؛ قالیباف جهت یکی از میتینگ های تبلیغاتی خود، نه تنها از سیستم حمل و نقل عمومی؛ یعنی اتوبوس های شهری، جهت جابه جایی مدعوین استفاده کرده، بلکه بخشی از کارمندان شهرداری و مؤسسات تابعه را هم جهت حضور در این مراسم اجبار کرده و ساعت حضور آنها در این جلسه تبلیغاتی را جزء ساعت های کاری کارمندان در نظر گرفته بود.

شهرداری عملا تعطیل است

انصاری با بیان اینکه نسبت به این عنوان در جلسه بعدی شورا حتما تذکر خواهد داد و عنوان را پیگیری خواهد کرد، گفت: «شهردار خیلی وقت است که در جلسات روزهای یکشنبه حاضر نمی شود؛ حتی زمانی که لوایح بودجه و لوایح و طرح های فوریتی هم ارائه می شد و شهردار باید در صحن حضور می یافت، ایشان در جلسات حضور نداشت. فقط زمانی که آقای مسجدجامعی رئيس شورای شهر بود، شهردار موظف شده است بود در جلسات روزهای یکشنبه حاضر شود».

قالیباف ومعاونانش سرکار نمی آیند،امکانات شهرداری هم را هم برده اند جهت انتخابات / اعضای شورای شهر

بردن تشریفات به منطقه ١٨

او با ذکر نمونه ای دیگر از کارهای تبلیغاتی و تخریبی قالیباف گفت: «در نمونه دیگری به عنوان نمونه امروز شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در منطقه ١٨ در زمینی که هنوز مراحل قانونی واگذاری آن انجام نشده اقدام به شروع عملیات اجرائی احداث فضای سبز كرده و با این اقدام نمایشی به این منطقه رفته تا بخواهد وانمود کند قصد دارد در این منطقه پارک ایجاد کند ولی دولت مخالفت می کند».

گفتند اصلاح طلبان را دعوت نكنيد

از دیگر فعالیت هایی که به خدمت قالیباف آمده، استفاده از ضریب نفوذ هيئت امنای مساجد، مراکز فرهنگی و شورایاری هاست که از توان خود جهت حمایت از شهردار در این انتخابات استفاده می کنند. به گفته انصاری، نزدیک به ٣٠٠ مسجد در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند و تعدادی هم در دست احداث که هيئت امنای آنها در شهرستان ها هم نفوذ معنوی دارند. تندگویان هم در همین زمینه گفت که «حضور هيئت امناهایی که تحت نفوذ شهرداری هستند در شورایاری ها و جایگاه های مذهبی و فرهنگی دیده می شود که یک علت آن می تواند بحث کمک های مالی شهردار باشد. من خودم ١٠ روز پیش به یکی از مساجد جهت صحبت دعوت شده است بودم.

سخنرانی من هم خارج از مواضع حزبی و جناحی و زیاد حول مباحث شهری بود. من حتی وارد پرسشها انتخابات هم نشدم. ولی بعدا به من اطلاع دادند با امام جماعت آن مسجد از طرف شورایاری ها برخورد شده است هست. گفتند به ما ابلاغ کرده اند که اعضای اصلاح طلب را جهت صحبت دعوت نکنید. واقعیت این است که ممکن است از بودجه های فرهنگی و… جهت گروه های خاص بهره برداری صورت گیرد و ما تذکر داده ایم». او راجع به نتیجه های این تذکرات هم گفت: «من خودم چهار یا پنج بار راجع به تابلوهای تبلیغاتی شهری تذکر داده ام و ٣٦ بار دراین باره مکاتبه کرده ام و در نهایت هم آن را به سؤال از شهردار تبدیل کرده ام، ولی شهردار هیچ پاسخی نداده است».

انصاری در تحلیل واکنش‌ها و شعارهای شهردار و نحوه واکنش‌ها عملی او اعتقاد است: «قالیباف شعار پوپولیستی و غیرقابل اجرا می دهد. این در حالی است که همه از جمله رئيس مجلس و بعضی از رؤسای کمیسیون ها اعلام کرده اند منابع کشور اجازه پرداخت یارانه چند برابر فعلی را نمی دهد. یا حتی همین شعار ٩٦درصدی و چهار درصدی که مطرح كرده عملا وهن نظام است و امیدوارم کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به صورت جدی با این موضع برخورد کند».

کسی باور نمی کند

علی صوفی، از فعالان سیاسی اصلاح طلب، هم علت این رفتارهای قالیباف را نظامی بودن و نه سیاسی بودن او دانسته و به «شرق» گفت: «کسی شعار آقای قالیباف را قبول نکرده هست. نوع مدیریت آقای قالیباف بریزوبپاش است ولی تلاش می کند ژست احمدی نژادی بگیرد. اگرچه احمدی نژاد هم همین کار را در شهرداری انجام می داد ولی او حمایت می شد و افشا نمی شد. الان شرایط کاملا متفاوت است.

قالیباف در این پرسشها بی پرواست و آنچه را که فکر می کند انجام می دهد. خود را به کسی پاسخ گو نمی داند و در موضع فرمانده دستور می دهد و عمل می کند». او در ادامه صحبت های خود مي افزايد: «این نشان می دهد آیا امام تأکید کرده بود که نظامی ها در سیاست دخالت نکنند. در پرسشها نظامی وظیفه شما مقابله با دشمن و حراست از مرزهاست و در مقابلتان طرف جنگی واقع شده است است که باید نابود شود. ولی عرصه سیاست عرصه همکاری جویی و جلب اعتماد جهت پیشبرد امور هست. در عرصه سیاست باید افکار عمومی را در نظر گرفت و مشورت خواست».

قالیباف نمی تواند نقش دزدگیر ٨٨ را بازی کند

صوفی با با بیان اینکه «قالیباف با نوع عملکرد خود نشان می دهد به دنبال رأی آوری است»، گفت: «او فراموش کرده که شرایط الان با شرایط سال ٨٨ متفاوت است.

احمدی نژاد در سال ٨٨ از اصطلاح دزدگیر ٨٨ استفاده کرد، ولی قالیباف الان در آن موضع نیست و کسی هم او را به عنوان دزدگیر نمی شناسد. قالیباف به خاطر تخلفات شهرداری حتی نمی تواند عملا نقش احمدی نژاد را در سال ٨٨ ایفا کند، ولی فکر می کند اگر مثل احمدی نژاد حمله و تخریب کند، می تواند پاک دستی خود را ثابت کند که عملا در این راه ناموفق است.

ضعف بزرگ قالیباف این است که از عرصه نظامی گری وارد عرصه سیاست شده است هست. محسن رضایی که فرمانده قالیباف بود این عرصه را امتحان کرد و نتوانست جواب بگیرد چه برسد به قالیباف». باوجود تحلیل هایی که از واکنش‌ها و عملکرد قالیباف در عرصه انتخابات صورت گرفته، ولی او و تیم همراهش همچنان به روش هایی که مورد انتقاد است ادامه می دهند. شخص خودش به همراه معاونانش در شهرداری در ستادهای انتخاباتی به سر می برند. سردبیر همشهری جانشین تعیین کرده و به ستاد انتخاباتی کوچ کرده هست. همه امکانات به خدمت گرفته شده است اند تا قالیباف را راهی پاستور کنند. باید دید ستاد انتخابات کشور راجع به نامه وزیر کشور چه پاسخی می دهد و آیا با این رویه برخورد خواهد شد یا خیر.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: شهردار | استفاده | قالیباف | استفاده | شهرداری | انتخابات | همشهری ماه | ستاد انتخابات | ستاد انتخابات کشور | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs