کارت – ورق جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر

کارت – ورق: جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر کودک مفقودی اسامی سیل زدگان

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی احتمال افت قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

نظرسنجی انجام گرفته ازشهروندان تهرانی نشان می‌دهد ۵۴ درصد آنها معتقدند رونق بازار مسکن در نیمه دوم امسال فروکش می‌کند و رشد قیمت‌ها حداقل 10 درصد کم کردن می‌یاب

احتمال افت قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

احتمال افت قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

عبارات مهم : بازار

نظرسنجی انجام گرفته ازشهروندان تهرانی نشان می دهد ۵۴ درصد آنها معتقدند رونق بازار مسکن در نیمه دوم امسال فروکش می کند و رشد قیمت ها حداقل 10 درصد کم کردن می یابد.

به گزارش ایسنا، نتیجه های یک نظرسنجی از ۷۹ نفر از شهروندان نشان می دهد ۵۴ درصد معتقدند التهاب بازار مسکن در نیمه دوم امسال فروکش می کند و میانگین رشد قیمت مسکن به صفر تا ۲۰ درصد می رسد. همچنین ۱۸ درصد مخاطبان گفته اند که رشد قیمت ها بین ۳۰ تا ۵۰ درصد خواهد بود و تنها ۵ درصد معتقدند رشد قیمت مسکن به بیش از ۵۰ درصد می رسد. از سوی دیگر آنها معتقدند ادامه رشد قیمت ها منجر به رکود مجدد بازار مسکن خواهد شد.

کارشناسان معتقدند ادامه روند فعلی بازار مسکن منجر به رکود تورمی در این بازار خواهد شد و بخش مسکن که دقیقا در نیمه دوم سال ۱۳۹۶ وارد فاز پیش رونق شده است بود، مجددا به رکود خواهد رسید.

احتمال افت قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ بالاترین تعداد معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران طی دو سال اخیر به ثبت رسید. با این وجود میانگین قیمت ها ۳۵ درصد زیاد کردن پیدا کرد. در منطقه ۵ که رتبه اول را در تعداد معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران همواره به خود تخصیص داده شده است می دهد، میانگین قیمت ۵۳.۵ درصد نسبت به اردیبهشت ماه پارسال رشد کرد.

از عوامل مهم رشد یکباره قیمت مسکن به انباشت تقاضای پنج ساله، اوج رفتن تدریجی قدرت خرید متقاضیان، زیاد کردن تسهیلات بانکی تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، التهاب بازار ارز و سکه و تورم انتظاری در بازار مسکن مربوط می شود. البته در این شرایط واسطه های ملکی به عنوان عامل ثانویه در ایجاد گرانی عمل کردند. اغلب دفاتر مشاور املاک با ترفندهایی همچون سهم خواهی از مبلغ قرارداد به زیاد کردن قیمت دامن زدند.

نظرسنجی انجام گرفته ازشهروندان تهرانی نشان می‌دهد ۵۴ درصد آنها معتقدند رونق بازار مسکن در نیمه دوم امسال فروکش می‌کند و رشد قیمت‌ها حداقل 10 درصد کم کردن می‌یاب

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکرار رکود بیخ گوش بازار مسکن هست، می گوید: مردمی که جهت اخذ وام مسکن اقدام به سپرده گذاری یکساله کرده اند، اکنون به علت زیاد کردن قیمت مسکن و کم کردن ارزش پول ملی نگرانند.

سیدکمال الدین شهریاری با تاکید بر اینکه مفهوم زیاد کردن قیمت طلا و ارز، کم کردن توان مالی مردم هست، تصریح کرد: فقیرتر شدن طبقه ضعیف که فاقد دارایی های ارزی و طلا هستند، با شرایط فعلی مشخص است.

به گفته شهریاری سیاست های بانک مرکزی در خصوص کنترل بازار ارز سوداگری را از این بازار خارج کرد و به سمت مسکن سوق داد. رویه فعلی می تواند در درازمدت باز به رکود مسکن منجر شود.

احتمال افت قیمت مسکن در نیمه دوم امسال

واژه های کلیدی: بازار | اردیبهشت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs