کارت – ورق جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر

کارت – ورق: جسددوکودک شمارجانباختگان سیل اخیر کودک مفقودی اسامی سیل زدگان

گت بلاگز اخبار اجتماعی پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که «حدد 120 گروه در نقاط متفاوت کشور در روز چهارشنبه 29 شعبان به رویت هلال ماه می‌پردازند»، گفت: پیش‌بینی این

پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است

پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است

عبارات مهم : تقویم

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که «حدد 120 گروه در نقاط متفاوت کشور در روز چهارشنبه 29 شعبان به رویت هلال ماه می پردازند»، گفت: آینده نگری این است که هلال ماه به سادگی در روز چهارشنبه دیده می شود و پنجشنبه روز اول ماه مبارک رمضان هست.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا موحد نژاد صبحگاه امروز (سه شنبه) 25 اردیبهشت ماه با بیان این که «در دیدن هلال ماه مبارک رمضان امسال هیچ مشکلی وجود ندارد و به احتمال زیاد روز چهارشنبه هلال ماه به سادگی دیده می شود» اظهار کرد: حدود 120 گروه در روز چهارشنبه در نقاط متفاوت کشور به استهلال هلال ماه می پردزاند و آینده نگری این است که این هلال به سادگی دیده می شود اگر به احتمال ضعیف هلال ماه رویت نشد به اطلاع ملت شریف می رسد.

وی افزود: هلال ماه مبارک رمضان امروز در هیچ یک از کشورها قابل رویت نیست. البته آن ها یک تقویم ام القری دارند که می گویند ماه از مقارنه گذشته باشد و ماه بعد از خورشید غروب کند، اگر این دو شرط باهم باشد اول ماه است و بعضی از کشورها این را به عنوان تقویم استفاده کرده و براساس همین تقویم روز اول ماه مبارک رمضان را اعلام می کنند ولی در اکثر کشورها تا هلال ماه دیده نشود، اول ماه را اعلام نمی کنند.

پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است

این عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: غروب امروز مشخص می شود که عربستان فردا را به عنوان اول ماه مبارک رمضان اعلام می کند یا نه. در غرب آمریکای شمالی و جنوبی یعنی اقیانوس آرام هلال ماه دیده می شود. تمام داده های نجومی نشان می دهد که ماه قابل رویت نیست .

متاسفانه در بعضی از کشورها رویت هلال ماه را به صورت علمی و کارشناسی انجام نمی دهند ولی خوشبختانه ما در کشور عزیزمان ایران رویت هلال ماه را به صورت کاملا دقیق انجام می دهیم. گاهی بعضی در دیدن هلال ماه دچار توهم می شوند طبق گزارشی نشان داده شده است که دربین صد نفر جهت دیدن هلال ماه 15 نفر دچار توهم در دیدن هلال می شوند. بر همین اساس در ستاد استهلال سوالات دقیقی را می پرسیم و گزارشات آن را خدمت مقام معظم رهبری ارائه می دهیم.

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با بیان این‌که «حدد 120 گروه در نقاط متفاوت کشور در روز چهارشنبه 29 شعبان به رویت هلال ماه می‌پردازند»، گفت: پیش‌بینی این

واژه های کلیدی: تقویم | کشورها | استهلال | پنجشنبه | روز چهارشنبه | ستاد استهلال | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs